Gdzie szukać i jak wybrać dobre lampy solarne i oświetlenie ogrodowe

post image - Gdzie szukać i jak wybrać dobre lampy solarne i oświetlenie ogrodowe

Lampy solarne coraz częściej pojawiają się w ogrodach. Są nowoczesne oraz energooszczędne, a także w tani sposób upiększają ogród lub taras. Jakie będzie najlepsze oświetlenie solarne do naszego ogrodu?

Jak wybrać najlepsze lampy solarne i oświetlenie solarne do ogrodu oraz na taras?

Oświetlenie solarne doświetla ogrodowe zakątki, które chcemy wyeksponować. Sprawdzi się ono także na tarasach oraz przy altanach bez przyłączy elektrycznych. Ogrodowe lampy solarne, dzięki wbudowanym diodom LED, charakteryzują się niezwykle długą żywotnością oraz bardzo klimatycznym światłem. Solarne lampy z diodami LED są jednymi z najtańszych metod na efektowne doświetlenie ogrodu, alejek na posesji, oczka wodnego lub terenu wokół tarasu.

Lampy solarne – jak działają i ile wytrzymują?

Oświetlenie solarne jest oświetleniem ogrodowym, które zasilane jest energią słoneczną. Takie oświetlenie składa się z ogniwa fotoelektrycznego, akumulatora oraz diody LED. Nie musimy szukać sieci energetycznej, aby podłączyć lampy i oświetlić dowolną przestrzeń dookoła domu. W trakcie dnia lampy solarne pochłaniają światło słoneczne i magazynują je aż do zmroku w akumulatorze. Dzięki temu ogród, taras lub balkon oświetli nastrojowe światło. Latarenki solarne świecą zazwyczaj od 5 do 20 godzin. Działają nieco mniej efektywnie przy ciągłym zachmurzeniu podczas dnia.

Po zakupie lampy solarne muszą się naładować. Zazwyczaj trwa to 1- 2 dniPodczas pogody deszczowej latarnie solarne ładują się nawet przez 10 dni. Latarnie solarne najlepiej zainstalować w najbardziej słonecznym miejscu w ogrodzie. W trakcie okresu zimowego oświetlenie solarne najlepiej przechowywać w pomieszczeniach, aby nie uległo ono uszkodzeniu na mrozie. Lampki solarne włączają się samoczynnie, po zmierzchu dzięki odpowiedniemu czujnikowi.

Rodzaje lamp solarnych

Na rynku oświetlenia solarnego dostępny jest szeroki wybór lamp. Możemy je podzielić na klika rodzajów, jednak podstawy podział dotyczy miejsca docelowego montażu.

  • lampy solarne do oczek wodnych oraz basenów;
  • lampy solarne naścienne;
  • lampy ogrodowe solarne;
  • lampy solarne do oświetlania ciągów komunikacyjnych w ogrodzie;
  • lampy solarne do doświetlania parkingów.
  • Jak długo ładuje się lampa solarna?

    Długość pracy lampy solarnej zależy głównie od zachmurzenia, pory roku oraz miejsca zamontowania. Oświetlenie solarne powinno być zainstalowane w miejscu o możliwie największym natężeniu słońca. Dobrym pomysłem jest także ustawienie lamp solarnych na balkonie od strony słonecznej.

    Zamontowanie oświetlenia ogrodowego w zacienionym miejscu spowoduje, że akumulator nie będzie miał szans naładowania się do pełna. Akumulator naładowany w całości, wystarcza zazwyczaj na 6 - 9 godzin pracy. Co ciekawe, są także modele, które potrafią świecić nawet przez 15 godzin!

    Oświetlenie dekoracyjne na tarasie - przegląd ciekawych modeli

    Rynek oświetleniowy obecnie oferuje wiele interesujących rozwiązań, które uwzględniają dobro planety, jak i stan portfeli konsumentów. Oświetlenie zewnętrze gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwpożarowej.

    Latarnie ogrodowe

    Latarnie ogrodowe dobrze doświetlą aleje ogrodowe oraz inne miejsca, w których zależy nam na mocniejszym świetle. Latarnie bardzo często nawiązują do różnych stylów, możemy wybrać lampę w nowoczesnej formie bądź bardziej dekoracyjną.

    Spoty zewnętrzne

    Spoty zewnętrzne, podobnie zresztą jak gruntowe oczka, wbijamy w ziemię. W przeciwieństwie jednak do nich posiadają regulację źródła światła. Najczęściej są one stosowane do oświetlenia alejek oraz podjazdów, ale wielofunkcyjność tego typu oświetlenia sprawia, że znajdą także zastosowanie w innych częściach naszego ogrodu.

    Lampy stojące do ogrodu

    Wśród stojących lamp ogrodowych znajdziemy minimalistyczne słupki o dość prostych sylwetkach, lampy przypominające wyglądem latarenki oraz dekoracyjne lampy w kształcie donic. Te ostatnie stworzą oryginalną iluminację szczególnie na tarasie lub na balkonie. Lampy stojące doskonale nadają się do oświetlenia alejek ogrodowych.

    Gdzie umieścić lampki solarne ogrodowe i girlandy?

    Oświetlenie solarne nie tylko dekoruje ogród po zmroku, ale także oświetla alejki czy werandy. Lampy solarne oraz girlandy najlepiej zainstalować w miejscu o dużym naświetleniu w ciągu dnia. Bardzo często zdarza się także, że oświetlenie solarne nie świeci po zmroku. Powodów może być kilka. Do najpopularniejszymi z nich należą:

    • umiejscowienie lampki zbyt blisko źródła światła lub innych lampek;
    • zabrudzenie modułu solarnego;
    • nieprawidłowe przechowywanie oświetlenia solarnego podczas zimy;
    • zalanie akumulatora dużą ilością wody.
    • Nowoczesne oświetlenie i tanie energooszczędne modele

      W sklepach takich jak na przykład: OBILeroy Merlin czy Castorama znajdziemy wiele modeli nowoczesnego oświetlenia. Girlandy, kinkiety zewnętrzne, lampy solarne ogrodowe wiszące doskonale się sprawdzą podczas aranżacji ogrodu, tarasu lub altany. W ogrodzie, aby ładnie oświetlić i wyeksponować alejkę do domu, altanki lub garażu najlepiej sprawdzą się lampy stojące. Solarne kule prezentują się niezwykle efektownie, szczególnie z dekoracyjnymi kamykami. Najpopularniejsze są obecnie lampki ogrodowe w formie słupków, które możemy ustawić między roślinami na rabatach, skalniakach czy wzdłuż dróżki. Na uwagę zasługują również ozdobne lampy solarne w kształcie kamieni.

      Oświetlenie na każdą werandę: nowoczesne girlandy i inne propozycje

      Girlandy to nie tylko kuleczki z lampką w środku. Cechą charakterystyczną jest łańcuch ze świetlnymi punktami. Różnorodność natomiast zaczyna się w kloszach. Możemy pokusić się o girlandy z drucianymi kloszami, z papierowymi lampionami, ze szklanymi kulami lub z gołymi żarówkami. Co ważne, girlandy balkonowe oraz ogrodowe muszą być wykonane z materiałów odpornych na zewnętrzne czynniki.

      Kolejną opcją są kinkiety na werandę. Za pomocą kinkietu ukierunkujesz światło, skupisz je na wybranym miejscu lub rozproszysz je. Niektóre modele kinkietów wyposażono w czujnik ruchu. Włączają się one automatycznie, kiedy wychodzimy na werandę.

      Lampy wiszące i kinkiety z solarnym zasilaniem

      Lampy wiszące oraz kinkiety z zasilaniem solarnym to ładny akcent w ogrodzie. W przypadku solarnych kinkietów atrakcyjną ich cechą jest prosty montaż na elewacji i brak kosztów energii elektrycznejLampy solarne przekształcają światło słoneczne w energię w oparciu o efekt fotowoltaiczny. Gdy zamontowany czujnik wykryje, że zapada zmrok, urządzenie się włącza.

      Lampy elewacyjne z dużą wiązką światła na wieczorną porę

      Oferta lamp elewacyjnych jest niezwykle duża, znajdziemy między innymi lampy w kształtach klasycznych po nowoczesne wzornictwo. Dodatkowo kolorystyka oferowanych lamp zadowoli potrzeby każdego klienta. Są one dostępne w wielu różnych kształtach, z możliwością montażu żarówek lub diod LEDLampy elewacyjne dają niepowtarzalny efekt, wydobywając interesującą fakturę zaprojektowanej ściany domu. Nadają się one także do niskich pomieszczeń w których nie mamy możliwości zamontowania plafonów sufitowych.

      Kategorie

      Ostatnie wpisy

        Aktualne wiadomości handlowe sieci